AvalehtTootedCalmat & VulcanVulcanVulcan S250

Vulcan S250

Katlakivi ja roosteprobleem

Kare vesi põhjustab ebameeldivaid katlakivisetteid torustikus. Vulcan kemikaalivaba veetöötlussüsteem kaitseb torustikku katlakivi, rooste ja korrosiooni eest. Patendeeritud impulsstehnoloogia Vulcan-Impulse ei muuda vee keemislist koostist ega kvaliteeti.

Vulcan takistab katlakivisette tekkimist

Kuumutamisel hakkavad vees sisalduvad kaltsiumi- ja magneesiumiühendid kristalliseeruma. Tekkivad kristallide struktuur võimaldab kristallidel haakuda teineteisega ning nii moodustub katlakivisete. Vulcan impulsstehnoloogia mõjutab kaltsiumi- ja magneesiumiühendite kristalliseerumist. Impulssidest mõjutatuna ei suuda kristallid omavahel haakuda ning setet ei moodustu. Tekkinud kristallid haaratkse vee vooluga kaasa ja uhutakse koos veega süsteemist välja.

Vulcan puhastab torustiku

Vee kuumutamisel toimub samaaegselt kaks vastandlikku protsessi: kaltsiumi- ja magneesiumiühendite kristalliseerumisel eraldub CO2. Eralduv CO2 omakorda hakkab juba tekkinud katlakivisetet lahustama. Kuna kristalliseerumise protsess on oluliselt intensiivsem, siis tekib setet juurde rohkem, kui lahustub. Vulcan impulsstehnoloogia mõjutab kristalliseerumisprotsessi, takistades katlakivisette moodustumist. Kuna setet juurde ei teki, siis kristalliseerumisel vabanev CO2 lahustab vähehaaval vanad setted, puhastades torustiku.

Vulcan kaitseb rooste ja korrosiooni eest

Korrosioon mõjutab kõiki metallist torusid. Kare vesi on agressiivne, põhjustades (torustikus) metalli oksüdeerimist. Oksiid söövitab metalli pinda, tekitades korrosiooni. Vulcan impulsstehnoloogia soosib karbonaatse kaitsekihi tekkimist metalli pinnale (sõltuvalt metallist, tekib kas vask-, raud- või tsinkkarbonaadi kiht). Tekkiv kaitsekiht on tõhus kaitse rooste- ja korrosioonikahjustuste vastu.
  • Tootlikus                                                              350 m³/h
  • Paigaldamiseks vajalik pikkus (mm)     2500
  • Max toru ∅ (mm)                                               250
  • Mõõdud (k x l x s)                                               200 x 295 x 50
  • Impulsskaabel                                                  8 x 10 m
  • Programme                                                         10
  • Võimsustarve (W)                                             2,75
  • Töösagedus                                                         3 … 32 kHz
  • Võrgutoide                                                        ~230V / 50Hz
  • Kontrolleri toide                                              24V